posts

arena    ГОЛОВНА - ДОПИСИ

Rossia invasion 27.02.2014. War day :
Rossia invasion 24.02.2022. War day :
Since the beginning of the Euromaidan protest movement
(November 21, 2013). Day :

 

Ким для Китаю є Україна і для України Китай?

03.05.2024

Третій рік війни в Україні свідчить про те, що склалася рівновага (США → Україна ↔ Росія ← Китай) прикладених сил цими чотирма суб’єктами: США і Україна з одного боку, Китай та Росія з іншого. Причому, І США і Китай не цікавить у цьому ланцюгу протистояння Україна, а лише Росія. Кожного цікавить, аби іншому не дісталася Росія.

В цьому контексті позиція Китаю, зрозуміло, є ворожою до України, він допомагав і буде допомагати ворогу України у війні, яку розв’язала Росія. Цікаво спостерігати, як подолавши 6 тисяч км з Пекіна до Москви, лідер Китаю демонстративно не відвідав по дорозі додому з Москви Київ. Та й в запланованих візитах в Європу до Франції, Сербії та Угорщини, аби "надати нового імпульсу мирному розвитку в усьому світі" Україна не значиться.

Поготів, селекція країн читається однозначно: Сі Цзіньпін збирається використати внутрішні розбіжності Європи для посилення впливу Китаю у ЄС. Вибір Китаєм Сербії та Угорщини зрозумілий з погляду на проросійську позицію керівництва цих країн. Як і те, що не маючи більш розвинених європейських країн у своїй антиукраїнській коаліції, Китай не гребує залучати до неї навіть найменші за значущістю держави в Європі.

Що стосується Франції, то Китай, очевидно, хоче умовити Францію, яка має чим відповісти Росії в сенсі ядерного протистояння, відмовитися від своєї позиції про можливість залучення військ європейських країн до боротьби з російським агресором. Про виведення російських військ з України, про припинення агресії Росії від китайського надавача імпульсу мирному розвитку в усьому світі зась і чекати. Отже, бачити в Китаї навіть нейтральну для України державу годі сподіватися.

По їхніх плодах ви пізнаєте їх. Бо хіба ж виноград на тернині збирають, або фіґи із будяків? Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле ... (від Матвія 7)Flag Counter